Combi grab

COMBI grabben er BSV´s serie af hydrauliske mindre grabbe.

Combi grabserien består af en hydraulisk enhed, hvorpå der kan monteres både skovle for sand, grene, træ, masseved, granit sten, kantsten m.v. og mange andre alsidige opgaver. På grund af muligheden for værktøjsskift og stor fleksibilitet, giver det grabserien sit navn, Combi.

Skovlene leveres som både åbne og lukkede skovle.

Grabserien er primært konstrueret til brug i mindre hydrauliske kraner, mini gravere, etc. COMBI grab er fleksibel og alsidig og er det rigtige valg for virksomheder med mange små og forskellige opgaver.

En af fordelene ved denne type kran grab er at der kan laves hurtige værktøjsskift uden brug af håndværktøj.

Se vores COMBI grabserie

Grab type Combi GSX (Åben)

Specifikationer/type90GSX120GSX200GSX
VolumenLiter70120200
Skovlbredde - lukket (A)mm.980980980
Skovlbredde - åben (B)mm.167016701670
Længde - skær (C)mm.375530830
Højde - lukket (D)mm.510510510
Højde - åben (E)mm.810810810
Egenvægt kg.120135150
WLLkg.800800800

Grab type Combi UNI (Universal-/gødningsgrab)

Specifikationer/type90UNI120UNI
VolumenLiter90120
Skovlbredde - lukket (A)mm.210210
Skovlbredde - åben (B)mm.12201220
Længde - skær (C)mm.7601010
Højde - lukket (D)mm.690690
Højde - åben (E)mm.630630
Egenvægt kg.105120
WLLkg.500400

Grab type Combi 0,2M (Massevedgrab)

Specifikationer/type0,2M
VolumenLiter0,2
Skovlbredde - lukket (A)mm.180
Skovlbredde - åben (B)mm.940
Længde - skær (C)mm.190
Højde - lukket (D)mm.740
Højde - åben (E)mm.560
Egenvægt kg.83
WLLkg.600

Grab type Combi BT (Håndtering af kantsten)

Specifikationer/typeBT
Spænviddemm.200-800
Skovlbredde - lukket (A)mm.200
Skovlbredde - åben (B)mm.800
Længde - skær (C)mm.400
Højde - lukket (D)mm.665
Højde - åben (E)mm.700
Egenvægt kg.83
WLLkg.600

Grab type Combi ST (Stenarme)

Specifikationer/typeSTST lang
Skovlbredde - lukket (A)mm.320430
Skovlbredde - åben (B)mm.10301220
Længde - skær (C)mm.215215
Højde - lukket (D)mm.660830
Højde - åben (E)mm.665870
Egenvægt kg.105120
WLLkg.800800

Grab type Combi RG (Roegrab og grødeopsamling)

Specifikationer/typeRG
VolumenLiter270
Skovlbredde - lukket (A)mm.1130
Skovlbredde - åben (B)mm.1760
Længde - skær (C)mm.812
Højde - lukket (D)mm.530
Højde - åben (E)mm.860
Egenvægt kg.150
WLLkg.500

Grab type Combi ST-HD (Stenarme forstærket)

Specifikationer/typeST-HD
Skovlbredde - lukket (A)mm.320
Skovlbredde - åben (B)mm.995
Længde - skær (C)mm.195
Højde - lukket (D)mm.690
Højde - åben (E)mm.690
Egenvægt kg.105
WLLkg.1000

Varenr.

Beskrivelse.

Hydraulikenhed for Combi grabbe
21-COMBI-00-072201COMBI hydr. enhed til T20
21-COMBI-00-072202COMBI hydr. enhed til T50
Værktøjer for Combi grabbe
21-COMBI-31-07221570 G skovlsæt f. Combi 722
21-COMBI-31-072278C90 G skovlsæt f. Combi 722
21-COMBI-31-072211120 G skovlsæt f. Combi
21-COMBI-31-072210200 G skovlsæt f. Combi
21-COMBI-31-072248C90 GSX skovlsæt f. Combi 722
21-COMBI-31-072248B120 GSX skovlsæt f. Combi 722
21-COMBI-31-072248A200 GSX skovlsæt f. Combi 722
21-COMBI-31-072213Grab for gødning type 90 UNI
21-COMBI-31-072214Grab for gødning type 120 UNI
21-COMBI-31-072212Grab for masseved type 0,2 M
21-COMBI-31-072231AGrab for bjælke type BT arme
21-COMBI-31-072240AGrab for sten type ST
21-COMBI-31-072265Stentang m/lange arme
21-COMBI-31-072295AStentang type ST-HD
21-COMBI-31-072223Roekurv 270 RG
Tilbehør til Combi grabbe
21-COMBI-TG072248CGavlplader f. COMBI GSX
21-T20-180001BSV Rotator T20 - 2000 kg.
20-0000-380005Slangesæt T20/Combi komp.
20-0000-380070Slangesæt T20/Combi komp. Med lynkoblinger
(+45) 75 36 21 22
salg@bsv.dk
This site is registered on wpml.org as a development site.